امروز : چهارشنبه 4 خرداد 1401 بروزرسانی:1401/03/04

گالری تصاویر خبر

10:12 AM 1397/04/02 تعداد بازدید: 1400

مدیر کل شیلات استان گفت: اولین کارگاه تکثیر و تولید بچه میگو در گلستان توسط شرکت محک گمیشان احداث شده و به زودی با حضور مقامات کشوری و استانی افتتاح خواهد شد.


مدیر کل شیلات استان گفت: اولین کارگاه تکثیر و تولید بچه میگو در گلستان توسط شرکت محک گمیشان احداث شده و به زودی با حضور مقامات کشوری و استانی افتتاح خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل شیلات استان مهندس سید جواد قدس علوی با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به رشد و گسترش مجتمع تولید میگو گمیشان و نیاز به چرخه های قبل و بعد از تولید برای این صنعت، کارگاه تکثیر بچه میگو گمیشان در جهت رفع نیاز و وابستگی به دیگر استان ها، در شهرستان گمیشان و در مساحتی به وسعت 9500 متر به همت بخش خصوصی در حال آماده سازی است.

وی با اشاره به آماده سازی قسمت های مختلف این مجتمع خاطر نشان کرد: این مجتمع از بخش های مختلفی از جمله سامانه آبگیری، سیستم عمل آوری آب، سیستم هوادهی و گرمایش سالن، سالن پرورش لارو، سالن مولد سازی و سالن تولید غذای زنده (جلبک و آرتمیا)  تشکیل شده که در نوع خود یکی از مجهزترین کارگاه های تکثیر و تولید بچه میگو در کشور است.

مهندس قدس علوی با بیان اینکه این مجتمع به همت بخش خصوصی احداث شده  است یادآور شد: مجتمع تولید بچه میگو گمیشان با هزینه ای بالغ بر 23 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی و بدون دریافت تسهیلات بانکی و با ایجاد اشتغال 20 نفر به طور مستقیم در حال تکمیل است که به زودی با حضور مقامات کشوری و استانی افتتاح خواهد شد.

مدیر کل شیلات استان در پایان گفت: این مجتمع ظرفیت تولید 100 میلیون قطعه بچه میگو را در سال داراست و امسال با توجه به نیاز مجتمع تولید میگو گمیشان به 200 میلیون قطعه بچه میگو، برای نخستین بار در استان نیاز 50 میلیون قطعه بچه میگو در این مجتمع برای استان رفع خواهد شد که این مقدار تاثیر زیادی در کاهش وابستگی گلستان به استان های دیگر، برای تامین بچه میگو دارد.

گفتنی است مجتمع پرورش میگو گمیشان تنها مرکز پرورش میگو در شمال کشور است که با تولید میگوی منحصربفرد و دارای کیفیت بالا، توانسته است استان گلستان را در رده سوم تولید این محصول در کشور قرار دهد.

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)