امروز : چهارشنبه 4 خرداد 1401 بروزرسانی:1401/03/04

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

9:35 AM 1401/01/24 تعداد بازدید: 77
 مدير كل شيلات گلستان با اشاره به برنامه هاي شيلات گلستان در برنامه افق 1404 تصريح كرد: در افق 1404، توليدي بالغ بر 60 هزار تن محصولات شيلاتي از جمله پرورش ميگو، پرورش ماهي در قفس، پرورش ماهي با استفاده دومنظوره از آب چاههاي مجاز كشاورزي و ... در برنامه كاري شيلات گلستان قرار دارد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل شيلات گلستان، مهندس سيد جواد قدس علوي در جلسه كارگروه شيلات گلستان در خصوص تكميل مطالعات سند چشم انداز و برنامه راهبردي استان در افق 1404، افزود: اميد است استان در سال 1404، به توليد ناخالص سالانه 10 ميليارد دلار برسد و رشد متوسط سالانه 12 درصد را در گلستان شاهد باشيم.
وي گفت: در افق برنامه هاي 1404 فرصت رشد 20 ميليارد دلاري و رسيدن به ميانگين كشوري سرانه درآمد براي استان نيز پيش بيني شده است.
وي افزود: برنامه افق 1404 در اواخر سال 98 تدوين شده است و نياز است براي تكميل اين مطالعات در ذيل اين سند، سندهاي بخشي و برنامه هاي عملياتي، براساس دستورالعمل هايي تدوين گردد.
مدير كل شيلات گلستان در پايان گفت: اميدواريم با همفكري بتوانيم برنامه هاي لازم را در خصوص رسيدن به اهداف افق 1404 تهيه نماييم و در دست يابي به اين اهداف موفق عمل كنيم.
همچنين در اين جلسه مجري طرح «تجارت جهاني مبتني بر مزيت هاي رقابت» به ارائه توضيحاتي در خصوص اهداف اين طرح پرداخت.
گفتني است طرح تجارت جهاني مبتني بر مزيت هاي رقابت (تجمر)، براساس چشم انداز افق 1404  و برنامه 20 ساله در استان تدوين شده و برنامه ها و راهكارهاي مورد نياز جهت تحقق اهداف در حوزه هاي مختلف را ارائه مي دهد.
لازم به ذكر است جلسه كارگروه شيلات در خصوص تكميل مطالعات سند چشم انداز و برنامه هاي راهبردي استان در افق 1404 با حضور مدير كل، معاونين و روساي ستادي شيلات استان، و نمايندگاني از معاونت امور اقتصادي استانداري، سازمان مديريت و برنامه ريزي، سازمان جهاد كشاورزي و ديگر دستگاههاي متولي استان در محل سالن جلسات شيلات گلستان برگزار شد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)