12:20 PM 1397/07/16 تعداد بازدید: 217

  معاون آبزی پروری شیلات گلستان: تاکنون 1000 تن میگو از مزارع گمیشان برداشت شده است

 

معاون آبزی پروری شیلات استان گفت: تاکنون و با گذشت 22 روز از آغاز برداشت میگو از مزارع گمیشان 1000 تن محصول از سطح 270 هکتار این مزارع برداشت شده است.


 

معاون آبزی پروری شیلات استان گفت: تاکنون و با گذشت 22 روز از آغاز برداشت میگو از مزارع گمیشان 1000 تن محصول از سطح 270 هکتار این مزارع برداشت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل شیلات گلستان مهندس محمود سقلی با اعلام این خبر بیان کرد: سال جاری 830 هکتار مزرعه زیر کشت میگو رفته است که در حال حاضر 34 درصد این سطح برداشت شده و با برداشت باقیمانده مزارع انتظار می رود امسال شاهد تولید بیش از 2500 تن میگو در استان باشیم.

وی با اشاره به عمل آوری میگوهای برداشت شده از مزارع گمیشان یادآور شد: در حال حاضر 5 مرکز عمل آوری در شهرک های صنعتی کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و گمیشان مشغول فرآوری میگو هستند که این محصول پس از عمل آوری، در انبارها و سردخانه های این مراکز نگهداری و آماده صادرات می گردد.

معاون آبزی پروری شیلات گلستان تصریح کرد: تولید استان در سال گذشته 1690 تن بوده که در سال جاری بر اساس بچه میگو ذخیره شده پیش بینی می شود بالغ بر 60 درصد افزایش تولید را نسبت به سال گذشته شاهد باشیم.

مهندس سقلی در پایان گفت: پیش بینی می شود از هر هکتار مرزعه پرورش میگوی در گلستان 3.5 تن میگو برداشت شود.

گفتنی است 80  درصد میگو تولید شده در مزارع گمیشان  به کشورهای حاشیه خلیج فارس، چین و  کشورهای اروپایی صادر می شود. لازم به ذکر است میگوی گلستان دارای کیفیتی بسیار بالاست و می تواند در راستای افزایش صادرات استان و ارز آوری بسیار موثر واقع شود.

             


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان